Rozmery potiarne

Určenie veľkosti potiarne závisí samozrejme od možností, ktoré nám umožňuje priestor v ktorom budeme realizovať stavbu sauny viac viď.: Umiestnenie rodinnej sauny. Treba však dodržaťnasledovné zásady:

V prvom platí jednoduché „sedliacke pravidlo“, že merítkom pre stavbu potiarne je človek – jej užívateľ, pričom počítame s tým, že sa budeme chcieť saunovať poležiačky a ako alternatívu budeme brať polohu saunovania posediačky. Svetlá výška domácej sauny by teda mala byť v rozmedzí 220 –240 cm, šírka – minimálne 200 –220 cma dĺžka – minimálne 170 –190 cm. Berieme pritom do úvahy:

  1. aký bude počet saunujúcich sa osôb – napríklad pre štvorčlennú rodinu je dostatočná sauna s dvoma miestami na ležanie, pričom pri saunovaní a následnom ochladzovaní sa striedajú vždy po dvoch. Táto koncepcia je podľa nášho názoru v našich podmienkach úplne ideálna a väčšia sauna je zbytočný plytvaním energie na vykurovanie a na opačnej strane menšia sauna – napríklad pre dvojčlennú rodinu je dostatočnou alternatívou hlavne v bytoch.
  2. druh vykurovacieho telesa sauny – v tomto prípade musíme počítať nielen s rozmermy vykurovacieho telesa, ale aj s bezpečnostnou zónou okolo neho, aby sa saunujúce osoby pri prechádzaní okolo neho nepopálili. Platí, že elektrické pece sú menšie v porovnaní s pecami na drevo.
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.      Porovnanie cien na Pricemania.sk