1 deň - vyrovnávanie stien

Oprava stien sauny

Po týždňoch príprav, nákupov a plánovania sme začali „ naozaj „ stavať saunu. Prvou veľmi dôležitou vecou bolo vyrovnanie stien v chlievikoch. Stará omietka sa totižto v miestach, kde sa prasiatka opierali o stenu olupovala a nebolo by možné na ňu natrieť tekutú lepenku.

Vyrovnávanie sten sauny

Vymeriavanie priečky

Kým nám steny vysychali začali sme s rozvrhovaním umiestnenia strednej murovanej deliacej priečky. Najdôležitejšie bolo vymeranie umiestnenia prechodu pece cez priečku a tiež dĺžky priečky od nosného stĺpa, ktorý už bol postavený pri rekonštrukcii strechy.  

Rozmeranie priečky

Deliacu priečku sme umiestnili v pravom uhle k zadnej stene miestnosti. Keďže chlieviky neboli postavené v „uhle“ – ostatné priečky sú o pár stupňov odklonené, ale aj to sa dá ( ako sa dočítate neskôr ) celkom pekne vyriešiť. 

Prvé štyri rady priečky

Ešte večer alebo lepšie povedané v noci sme vymurovali prvé štyri rady deliacej priečky. A cez noc sme ju nechali trochu zatvrdnúť, aby sme mohli na druhý deň pokračovať ďalej bez strachu, že sa nám celá čerstvo vymurovaná priečka zrúti. Spodný rad sme do betónovej podlahy nezakotvovali, len sme miesto, kde bude stáť priečka natreli penetračným náterom. Keďže je zadná stena chlievikov poriadne krivá museli sme priečku postaviť viac do priestoru. Prvé štyri rady sme primurovali k zadnej stene kúskami kvádra.
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.      Porovnanie cien na Pricemania.sk