23 deň – osadenie pece a komína

Osadenie saunovej pece

Pec Narvi Tunnel 18 sme osadili do otvoru v deliacej priečke, nastavili sme výšku nožičiek tak, aby pec neposkakovala a aby bola vodorovne umiestnená. Samotná liatinová pec je umiestnená na nerezovej podložke, ktorá ma vo svojom vnútri protipožiarnu výplň z kamennej vlny.

Osadenie komína saunovej pece

Komín Schiedel ICS je v spodnej časti jednoplášťový, pretože okolo neho bude umiestnený ešte prídavný kôš na kamene. Spodná časť komína je spájaná pomocou sťahovacích pások a kachliarskeho tmelu, ktorý je stavaný na teplotu až1200 °C. Vrchná trojplášťová časť komína je spájaná systémom sťahovacích mechanizmov, ktoré sú súčasťou jednotlivých dielov komína.

Prechod komína cez strop sauny

Prechod komínu cez strop sauny sme zaizolovali kamennou vlnou. Blízky trám a strešné laty sme zaizolovali superizolom hrúbky2 cm. Vľavo od komína je na strešnom hranole umiestnený požiarny hlásič, ktorý vykonáva optickú detekciu prítomnosti dymu vo vzduchu. Požiarny hlásič nie je napojený na elektroinštaláciu – má svoju vlastnú batériu.

Vypalovanie saunovej pece

 Pec bolo potrebné poriadne vypáliť, aby saunovacie kamene nenapáchli od ochranných náterov, ktorými bola pec natretá. Výrobca odporúča pec vypáliť aspoň trikrát a podlľa našej skúsenosti to stačí.

Komín sauny

 

 

 

 

 
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.      Porovnanie cien na Pricemania.sk