Cesta k rodinnej saune

1. Nápad – premyslenie si umiestnenia sauny a jej dispozičného riešenia v závislosti na možnosti pozemku, rodinného domu či bytu a tiež spôsobu vykurovania sauny. Viac viď v častiach: Umiestnenie rodinnej sauny, Koncepcia rodinnej sauny

2. Projekt – v prípade samostatne stojacej sauny, ktorá bude postavená na pevnom základe je potrebné postupovať v súlade so Stavebným zákonom č. 50/1976 Zb., ktorý nám slúži už dlhé desaťročia. Pokiaľ nie je potrebný stavebný projekt odporúčame spracovať si predbežný náčrt, rozpis materiálu a rozpočet nákladov.

              

3. Prípravné práce – potrebné je vopred myslieť na prívod elektrickej energie, stavbu komína – pri saunách vykurovaných pecou na drevo, vyrovnanie podláh a stien priestoru budúcej sauny.

4. Výber spôsobu realizácie

a) v prípade stavby sauny na kľuč od jedného z mnohých dodávateľov našom trhu je dobré si aspoň pre informáciu prečítať informácie na našej internetovej stránke – pretože stále u nás stavajú sauny firmy, ktorých realizácie sú naozaj na zaplakanie, hlavne keď si nechajú zaplatiť naozaj pekné peniaze.

b) druhou možnosťou je kúpa modulového typu sauny – akejsi skladačky, ktorá pozostáva z panelov stien, stropu, dverí, lavíc a pece, pričom zmontovanie už prebieha svojpomocne. Zákazník ušetrí čas potrebný na stavbu avšak v každom prípade zaplatí vyššiu cenu a hlavne nemá možnosť napasovať sauna do vybraného priestoru a využiť jeho možnosti naplno. Toto riešenie je vhodné azda len v prípade malých kabínkových sáun, ktoré sú skutočne len kompromisným riešením hlavne v bytoch.

c) svojpomocne - túto možnosť realizácie sa snažíme odporučiť a propagovať na našej internetovej stránke. Viac viď.: Stavba sauny svojpomocne.

5. Údržba - keď nám už sauna stojí treba v neposlednom rade myslieť na jej údržbu, ktorá pozostáva z pravidelného upratania – po každom saunovaní. Dezinfekcie a to: lavíc, lehátiek, ochladzovacej kade či bazéna a podláh. Dezinfekcia je potrebná vždy v prípade, že v rodine niekto ochorie na chrípku, alebo u neho vyskytne kožná infekcia či iné prenosné ochorenie. Pokiaľ ale nedôjde k ochoreniam odporúčame vykonať dezinfekciu vždy pred a po saunovacej sezóne a aspoň dvakrát počas nej. Snáď na záver ešte pripomenieme, že je potrebné myslieť aj na každoročnú kontrolu a revíziu elektrického zariadenia pece, prípadne prehliadku komína a kontrolu protipožiarneho zariadenia a hasiaceho prístroja.
NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.      Porovnanie cien na Pricemania.sk